??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Dziennikarze śladami unijnych inwestycji

Zakończył się dwudniowy wyjazd, podczas którego dziennikarze podkarpackich mediów oglądali ciekawe projekty i inwestycje, jakie powstały w naszym regionie dzięki unijnym dotacjom. Kilkunastoosobowa grupa przemierzyła w sumie kilkaset kilometrów od Mielca, przez Jasło, Rymanów-Zdrój, Sanok, Przemyśl, Jarosław i Przeworsk. Już niedługo ich relacje usłyszycie w prasie, radiu i telewizji.

Dziennikarze odwiedzili zarówno podkarpackie firmy, które wykorzystały unijne dotacje na rozwój i innowacje, jak np. Zakład Obróbki Kamienia w Przyłęku, ale byli także w placówkach oświatowych, które zyskały dodatkową przestrzeń do aktywności fizycznej i nauki, jak np. w I LO w Jaśle. Tam dzięki rozbudowie powstały sale lekcyjne oraz obserwatorium astronomiczne.

Wśród odwiedzanych miejsc były też bary, w których stworzono miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Takim przykładem jest „Nasza Chata” w Rymanowie-Zdroju” i „Europejskie Klimaty” w Jarosławiu. Fundusze Europejskie pozwoliły także na realizację ważnego projektu ratowania ginących gatunków roślin w Arboretum w Bolestraszycach, a w Przeworsku efektem unijnej dotacji jest pięknie odnowiony zabytkowy ratusz oraz atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta, która powstała na poprzemysłowych terenach.

Cykliczne wyjazdy dziennikarzy organizowane przez urząd marszałkowski mają pokazać dziennikarzom, a dzięki nim mieszkańcom Podkarpacia, jak zmienia się nasz region i jak wiele zyskał dzięki unijnym funduszom. Już niedługo dłuższa informacja i materiał filmowy z tego wydarzenia.

Monika Konopka

Biuro prasowe UMWP

źródło: rpo.podkarpackie.pl